آموزش اینستاگرام

اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام 10تا از بهترین سایت ها

بهترین سایت های اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

بهترین سایت های اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام . البته داستان حق کپی‌رایت موسیقی خیلی پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. برای سر درآوردن از این که این قوانین چطور کار می‌کند باید ساعت‌ها وقت بگذارید و درباره آن مطالعه کنید اما ما در این مقاله به شما می‌گوییم که چطور درگیر این قوانین و موزیک‌های با کپی‌رایت نشوید.

برای پست‌های اینستاگرامی یا ویدیوهای یوتیوب باید از موزیکی استفاده کنید که اجازه انتشارش را دارید. یعنی یا باید اجازه استفاده از آن فایل موسیقی را از صاحب اثر داشته باشید یا از موزیکی استفاده کنید که صاحب اثر از همان ابتدا حق استفاده از موسیقی به همه داده و هرکسی بدون نگرانی می‌تواند هرجایی از موزک او استفاده کند.

اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

و بعد سایت‌ها و کانال‌هایی را معرفی می‌کنیم که موزیک‌های متنوعی را به صورت قانونی در اختیار شما قرار می‌دهند.

بهترین سایت های اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام
بهترین سایت های اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

چرا موزیک باید بدون کپی رایت باشد؟

مسئله اصلی این است که حتی اگر شما موسیقی مورد نظر خود را از سایت‌های قانونی مانند iTunes خریداری کنید، مالک آن نیستید. تعجب نکنید؛ درست است که شما هر زمانی که بخواهید امکان گوش دادن به این موزیک را دارید، اما این بدان معنا نیست که شما می‌توانید این آهنگ را با کسی به اشتراک بگذارید.

در واقع اگر به دنبال ساخت ویدیو با موسیقی‌های خوب هستید فقط از دو نوع فایل موزیک رایگان می‌توانید استفاده کنید:

  • موزیک‌های بدون حق کپی‌رایت یا به اصطلاح رویالتی فری (royalty free).
  • موزیک‌هایی که فقط با ذکر نام صاحب اثر می‌توانید رایگان استفاده کنید.

در حالت اول شما فقط موسیقی را دانلود می‌کنید و هر کاری که دلتان خواست می‌توانید با این موسیقی انجام دهید. هیچ‌کدام از پلتفرم‌های موسیقی یا ویدیو مثل یوتیوب یا اینستاگرام هم هشداری به شما نمی‌دهد یا محتوای شما را حذف نمی‌کند.

در حالت دوم، شما باید در توضیحات ویدیویی که از این موسیقی استفاده می‌کنید باید نام موسیقی و صاحب اثر را بنویسید. در صورتی که این مشخصات درج نشود مثل این است که شما استفاده غیرقانونی از موزیک کرده‌اید و پلتفرم‌های ویدیو هم می‌توانند به راحتی با گزارش سازنده موسیقی ویدیو شما را حذف کنند.

به همین دلیل کانال‌هایی در یوتیوب و وب سایت‌هایی هستند که موزیک‌های کپی‌رایت ارائه می‌دهند.

همه چیز این موزیک‌ها قانونی است و بدون نگرانی می‌توانید در هر جایی استفاده کنید.

کاتالوگ میپل

نکته مهم:

فقط موقع دانلود هر موزیک دقت کنید که اگر موسیقی از نوع (attribution required) باشد یعنی باید نام موزیک و سازنده را در جایی مثل کپشن اینستاگرام یا توضیحات یوتیوب وارد کنید.

خب حالا برویم سراغ کانال‌ها و سایت‌های دانلود موزیک بدون کپی رایت

بهترین سایت های اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

دو منبع رایگان و بزرگ موزیک برای ویدیو

دو پلتفرم بزرگ ویدیو دنیا یعنی یوتیوب و اینستاگرام بیشترین دغدغه را برای حق کپی‌رایت موسیقی دارند.

معمولا یک هشداری هم به شما می‌دهند که اگر این کار را تکرار کنی شاید مجبور شویم کانال یا پیج شما را غیرفعال کنیم.

و واقعاً هم این کار را می‌کنند! پس اصلاً به سادگی از این هشدارها نگذرید.

کافی است یک پست اینستاگرامی یا یک ویدیو کوتاه با موزیکی که حق کپی رایت دارد را منتشر کنید تا کمتر از چند دقیقه شناسایی شود و حذفش کنند.

اما این پلتفرم‌ها فقط به هشدار و مجازات اکتفا نکرده‌اید؛ راهکار هم به شما داده‌اند.

فیسبوک که حالا شرکت مادر اینستاگرام حساب می‌شود و یوتیوب هرکدام منبعی برای دانلود موزیک بدون کپی رایت معرفی کرده‌اند. در فیسبوک باید بروید به Sound collection و در یوتیوب به Audio library بروید.

هر کدام از این منابع انواع مختلفی از موزیک‌ها و افکت‌های کوتاه صوتی وجود دارد و با جستجو یا استفاده از فیلترها می‌توانید به سرعت به آن چیزی که نیاز دارید برسید.

حواستان باشد که باید وارد اکانت خودتان شوید تا دسترسی پیدا کنید.

همین دو منبع برای بسیاری از کارهای شما کافی است اما اگر فکر می‌کنید به موزیک‌های جدید‌تر و بیشتری نیاز دارید بروید سراغ منابعی که در ادامه معرفی کردیم.

کانال‌های یوتیوب موزیک بدون کپی رایت

اگر در یوتیوب یا توییچ فعالیت دارید و در این پلتفرم‌ها تولید محتوا می‌کنید، حتما به موزیک‌های رایگان به عنوان موسیقی پس زمینه ویدیوهای خود نیاز خواهید داشت.

در این صورت توصیه می‌کنیم که سری به کانال‌های زیر بزنید و موسیقی‌های مورد نظر خود را از این کانال‌ها دانلود کنید.

اگر دانلود موزیک رایگان بدون کپی رایت از یوتیوب برای شما آسان‌تر است، توصیه می‌کنیم که به کانال Vlog No copyright Music نیز سری بزنید. این کانال نیز با موزیک‌های متنوع طیف گسترده‌ای از علایق را پوشش می‌دهد.

موزیک‌های این کانال بیشتر به درد ولاگرها می‌خورد. موزیک‌هایش بیشتر سبک هیجانی دارد.

ما به شما کانال یوتیوب Zero Copyright Music را پیشنهاد می‌کنیم. آهنگ‌های زیادی در این کانال پیدا می‌کنید که متناسب با نوع فعالیت شما است. در مورد دانلود قانونی و رایگان موسیقی از این کانال نیز نگران نباشید؛ همه چیز به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

بهترین سایت های اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

برای دانلود آهنگ از این کانال تنها باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

  1. این کانال را در یوتیوب جستجو کنید؛
  2. موزیک مورد نظر را که البته به شکل ویدیو هست را پخش کنید.
  3. در توضیحات ویدیو لینک دانلود را کلیک کنید.
  4. همچنین در این مرحله شما وارد صفحه‌ای در سایت SoundCloud می‌شوید
  5. در این صفحه روی دکمه download کلیک کنید و آهنگ خود را دانلود کنید.

کانال NoCopyrightSound

NCS یا همان NoCopyrightSound کانالی در یوتیوب است که موسیقی منتشر می‌کند.

این کانال در سال 2011 توسط بیلی وودفورد ایجاد شد و در سال 2017 یک میلیون دانلود را پشت سر گذاشت.

بهترین سایت های اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

آن چه که این کانال را از سایر کانال‌ها متمایز می‌کند، وجود ژانرهای مختلف موسیقی در آن است.

به منظور دانلود موزیک رایگان بدون کپی رایت از این کانال، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام آن را در YouTube جستجو کنید.

یکی از نکات قابل توجه در مورد این کانال این است که موزیک‌های متنوعی از صدها هنرمند در آن یافت می‌شود.

کافی است وارد این کانال شوید و یکی از موزیک‌ ویدیوهای دلخواه را دانلود کنید.

زمانی که از موزیک‌های این کانال استفاده می‌کنید، باید به لینک پیوند داده شده بروید و به آهنگ و سازنده آن امتیاز دهید. شما با این کار به هنرمند آهنگ اعتبار می‌دهید؛ این تنها هزینه‌ای است که شما برای دانلود موسیقی مورد نظر خود باید پرداخت کنید.

دانلود آهنگ از این کانال برای شما هیچ هزینه‌ای ندارد. البته لازم به ذکر است که برندها و سازمان‌های تجاری قبل از استفاده از موزیک‌های این کانال باید از NCS اجازه بگیرند.

Audio Library

یکی دیگر از کانال‌های یوتیوب که موزیک‌های متنوعی را بدون دریافت حق اشتراک و به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد، Audio Library است.

همانطور که پیش‌تر گفتیم دانلود آهنگ از این کانال یوتیوب رایگان است، اما برخی از موزیک‌های موجود در این کانال توضیحاتی دارند. همانطور که گفتیم همیشه به توضیحات دقت کنید تا در صورتی که ذکر صاحب اثر الزامی باشد این کار را انجام دهید.

سایت‌های دانلود موزیک بدون کپی رایت

تا به اینجای متن کانال‌های مختلفی را در یوتیوب به شما معرفی کردیم، اما این کانال‌ها تنها راه قانونی و رایگان موزیک نیست.

وب سایت‌هایی نیز وجود دارند که موسیقی‌های متنوعی را به این شکل در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در ادامه چند وب سایت برتر در این زمینه را به شما معرفی می‌کنیم.

Mixkit

وب سایت Mixkit گالری از کلیپ‌های تصویری و موزیک‌های متنوع است که دسترسی به تمام آن‌ها برای کاربران رایگان است. تیم Mixkit بهترین آهنگ‌ها و کلیپ‌ها را به صورت رایگان گردآوری می‌کنند.

نکته قابل توجه در مورد این وب سایت این است که هیچ محدودیتی برای دانلود موسیقی‌های مورد علاقه شما وجود ندارد. حتی نیازی به ثبت نام در این وب سایت نیز ندارید؛ Mixkit بدون ثبت نام دسترسی شما را به تمامی آهنگ‌ها باز می‌کند.

البته تیم پشتیبان این وب سایت به سرعت در حال رشد است و هر هفته تعدادی از بهترین آهنگ‌ها و کلیپ‌های جدید به آن اضافه می‌شود. بنابراین اگر این وب سایت را برای دانلود موزیک رایگان بدون کپی رایت انتخاب کنید، همیشه گزینه‌ای جدید و تازه در آن برای گوش دادن وجود دارد.

اگرچه تمامی موسیقی‌ها و کلیپ‌های موجود در این وب سایت رایگان است، اما نباید در کیفیت آن‌ها ذره‌ای شک کنید.

اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

این وب سایت توسط کمپانی Envato ایجاد شده است؛ کمپانی که نام آن در بازارهای برجسته جهان دیده می‌شود. در این وب سایت می‌توانید هر آهنگی که می‌خواهید برای پس زمینه ویدیوهای خود انتخاب کنید.

Videvo

در این وب سایت بیش از 18 هزار موزیک، کلیپ موشن گرافیک و فیلم رایگان وجود دارد که هر لحظه در حال افزایش است. آن چیزی که این وب سایت را متفاوت و خاص نشان می‌دهد، محتواهای آن است که با وسواس انتخاب می‌شود و با بهترین کیفیت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

احتمالا شما نگران قانونی بودن موزیک‌هایی هستید که از این سایت دانلود می‌کنید؛ در این مورد باید به شما بگویین که تمامی محتواهای این وب سایت تحت مجوز بدون حق امتیاز هستند.

از این رو موزیک رایگان بدون کپی رایت تنها یکی از محتواهای این وب سایت است، در Videvo برترین محتواهای ویدیویی قابل دسترس است.

نکته متمایزکننده در مورد این وب سایت این است که علاوه بر موسیقی با مجموعه کاملی از بهترین ویدیوها در این وب سایت روبه‌رو هستید. ویدیوهایی که ایده‌های بسیار خوبی برای انجام پروژه‌های جدید به شما می‌دهد.

شما با دانلود این محتوا می‌توانید هر چند باری که می‌خواهید به آن دسترسی داشته باشید. حتی می‌توانید موزیک مورد نظر خود را در هر ویدیو یا حتی پروژه‌ای که دارید، استفاده کنید.

Pixabay

در این وب سایت هزاران آهنگ و موسیقی رایگان وجود دارد که طیف وسیعی از سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد. تمامی این موزیک‌ها برای استفاده تجاری و غیرتجاری رایگان است. شاید به همین دلیل باشد که این وب سایت از محبوب‌ترین‌ها در این حوزه شناخته می‌شود.

Cchound

وب سایت دیگری که به منظور دانلود موزیک رایگان بدون کپی رایت قصد داریم به شما معرفی کنیم، Cchound است. در این وب سایت مجموعه‌ای از موسیقی‌های دارای مجوز CC یا همان مجوز مشرتکات خلاقانه گردآوری شده است.

Bensound

در این وب سایت نیز تمامی موزیک‌ها رایگان است، اما برای استفاده از این موزیک‌ها باید به خواننده آن‌ها اعتبار دهید.

Bensound نیز یکی دیگر از وب سایت‌هایی است که در ارائه موزیک رایگان بدون کپی رایت فعالیت می‌کند. شما می‌توانید آهنگ‌های مورد علاقه خود را از این وب سایت دانلود کنید، اما باید بدانید که امکان ریمیکس آهنگ‌های موجود در این وب سایت را ندارید.

بهترین سایت های اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

Tunetank

به عنوان آخرین منبعی که می‌توانید موزیک رایگان بدون کپی رایت را دانلود کنید، به شما Tunetank را معرفی می‌کنیم.

به این ترتیب استفاده از خدمات این وب سایت هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نمی‌کند. اگرچه استفاده از خدمات این وب سایت برای شما کاملا رایگان است، اما اگر اکانت Pro داشته باشید، شما می‌توانید کانال یوتیوب خود را به به لیست سفیدتان در این وب سایت متصل کنید.

این وب سایت با مجوز بی نهایت تمامی نیازهای شما را پوشش می‌دهد. از این رو می‌توانید هر آهنگی که می‌خواهید را از این وب سایت دانلود کرده و از آن در هر موردی حتی موارد تجاری نیز استفاده کنید.

اهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

و در آخر…

منابع دیگری هم برای موزیک‌های بدون کپی رایت وجود دارد اما ما بهترین‌ها را به شما معرفی کردیم تا وقت خودتان را برای جستجو هدر ندهید.

همین منابع برای بسیاری از کارهای شما کافی است.

اگر هم برای ضبط صدا و تصویر خودتان هنوز تجهیزاتی تهیه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم برای خرید دوربین و خرید میکروفن حتما سری به فروشگاه میپل بزنید. و اگر برای خرید این تجهیزات نیاز به راهنمایی داشتی فقط کافی است تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *